Ustroń to niewielkie miasto położone w województwie śląskim. Miejsce, do którego łatwo dotrzeć zarówno prywatnym transportem, jak i komunikacją publiczną. Znane, jako jedno z najlepszych ośrodków uzdrowiskowych.

Dzięki swojemu położeniu, ukształtowaniu oraz infrastrukturze możliwy jest tam wypoczynek, prowadzenie terapii rehabilitacyjno-leczniczej czy działalności rozrywkowej. Ustroń słynie przede wszystkim z wyjątkowych widoków, jak również wielu możliwości aktywnego spędzania czasu. Dobrze przygotowana baza turystyczna, noclegi oraz branża gastronomiczna dokłada wszelkich starań, by zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania podróżnych. 

Wakacje w Ustroniu

Uzdrowisko w powiecie cieszyński to miejsce, które warto odwiedzić zarówno w lecie, jak i podczas zimowych wycieczek czy ferii. Wczasy zorganizowane na terenie Ustronia przyniosą wiele korzyści zarówno zdrowotnych, jak i relaksacyjnych. Dzięki niezwykłemu przygotowaniu miasto to gości osoby szukające spokoju, relaksu i odpoczynku, jednocześnie zapewniając wiele atrakcji aktywnym turystom. Na terenie Ustronia znajduje się także wiele ośrodków rehabilitacyjnych i miejsc przygotowanych do rekonwalescencji i pobytu pacjentów przewlekle chorych czy seniorów. 

Baza noclegowa Ustronia

Ustroń jest bardzo dobrze przygotowane turystycznie. Zapewnia noclegi zarówno w prywatnych kwaterach, jak i większych, zorganizowanych hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Wybór odpowiedniego noclegu uzależniony jest prywatnych preferencji każdego wczasowicza, jednakże położenie miasta zapewnia dobry dostęp do wielu atrakcji niemalże z każdego miejsca. 

Jakie noclegi Ustroń oferuje turystom? Wybór jest naprawdę duży.

Atrakcje turystyczne Ustronia i okolic

Zimowy wypoczynek w śląskim uzdrowisku to przede wszystkimi przygoda z białym szaleństwem. W samym mieście oraz wokół niego można skorzystać z profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych, wyciągów narciarskich czy lodowisk. Na terenie miasteczka organizowane są również różnego rodzaju kuligi, zabawy taneczne czy biesiady przy ognisku. 

Letnie wczasy mogą okazać się zarówno idealnym wypoczynkiem, jak i pełną przygód zabawą. Ustroń to miasto, które posiada wiele tras turystycznych, szlaków pieszych i rowerowych, a także ogrom zabytków i historycznych „perełek”. 

Co zatem robić w Ustroniu i jego okolicach? Co warto zobaczyć i zwiedzić, by wypoczynek był udany?

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne:

  • Muzeum regionalne Stara Zagroda, 
  • Muzeum Ustrońskie, 
  • Dom Zdrojowy, 
  • Dwór Skibówki, 
  • Piesze szlaki turystyczne: Ścieżka Rycerska, szlaki na Czantorię, schronisko na Równicy, itp., 
  •  Leśny Park Niespodzianek

Ustroń to również idealna baza wypadowa do zwiedzania całego województwa. Będąc w tym miejscu uzdrowiskowym warto udać się także na kolej linową Czantoria, Sokolarnie Czantoria Anatum, Kolej linową w Palenicy, Muzeum na Grapie w Istebnej, Miasteczko Szczyrk czy Wisła i wiele innych.