Wisła to malownicze miasteczko położone w południowej części Polski. Znane jest z dużej ilości szlaków turystycznych oraz pięknych widoków, ale przede wszystkim jest to ważne miejsce dla polskiego sportu. To właśnie tam, w Wiśle Malince znajduje się jedna z bardziej znanych skoczni narciarskich, nazwana na cześć Adama Małysza, polskiego skoczka, wielokrotnego medalisty. Dlatego w okresie zimowym zjeżdżają do niej tłumy, aby wspierać reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Ale oczywiście nie tylko w tym czasie, warta jest odwiedzenia. O każdej porze roku potrafi zaskoczyć turystów swoimi urokami.

Noclegi w Wiśle

Miasto jest przygotowane i dostosowane do potrzeb turystów – zadbano o odpowiednią bazę noclegową. Znajduje się w nim wiele hoteli, tych mniejszych i większych, które zapewniają komfortowe noclegi przyjezdnym. Zaś w licznych restauracjach oraz karczmach serwowane są regionalne potrawy, których każdy powinien spróbować.

Wśród noclegów w Wiśle warto wymienić również przytulne pensjonaty oraz pokoje gościnne, w których można poczuć klimat gór. Bardziej wymagający wczasowicze docenią wygodę apartamentów na wynajem, które przygotowano specjalnie z myślą o turystach. Zarezerwuj noclegi w Wiśle i ciesz się niezapomnianym wypoczynkiem!

Oto wybrane propozycje noclegów:

Willa Księżówka

Górnośląska 1, Wisła
501-322-179

Willa Natasza

Wyzwolenia 46, Wisła
602 116 290

Domki Leśne Wisła

Cieńków 8a, Wisła
570 747 522

Wczasy w górach zdecydowanie przeznaczone są dla osób, które preferują aktywny wypoczynek. Liczna baza szlaków pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez osoby zaczynające swoją przygodę z górami, jak i spełni wymagania tych bardziej doświadczonych. Na początek polecana jest wyprawa na Stożek Mały (843m n.p.m.), można się tam dostać dzięki kolei linowej. Często uczęszczanym jest też ten na Trzy Kopce Wiślańskie (810m n.p.m.), na jego grzbiecie znajduje się punk gastronomiczny, istnieje również możliwość noclegu w schronisku. Dla tych bardziej wymagających Beskid Śląski ma Baranią Górę (1220m n.p.m.), przejście tej trasy zajmuje więcej czasu niż poprzednich, dlatego warto się do niej wcześniej przygotować. Niezależnie od wybranego szlaku natura zapewni turystom niezapomniane widoki. Oczywiście w okresie zimowym każdy może spróbować swoich sił w jeździe na nartach lub desce snowboardowej, a to dzięki szerokiej ofercie stoków narciarskich.

Oczywiście Wisła to nie tylko wędrówki po górskich szczytach, będąc tam każdy koniecznie musi odwiedzić wspomnianą wcześniej skocznię im. Adama Małysza, a także Aleję Gwiazd Sportu, na której możemy spotkać tablice upamiętniające sportowców w jakiś sposób związanych z tym miastem. A jeśli już mowa o naszym polskim skoczu, to warto też zerknąć na jego czekoladową figurę, która znajduje się w Domu Zdrojowym i w całości została wykonana z białej czekolady. Mierzy ona 250cm, a waga sięga 180kg. Kolejnymi atrakcjami turystycznymi są tamtejszy deptak, rynek oraz amfiteatr. Warta zwiedzenia jest również Rezydencja Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Widokiem, który na pewno ucieszy oko każdego jest Duża Zapora w Czarnym, powstała ona w celach bezpieczeństwa, jednak w połączeniu z otaczającą ją naturą, tworzy piękny krajobraz. Oprócz wspomnianych atrakcji Wisła ma do zaoferowania jeszcze wiele więcej, np. muzea czy parki.